.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Vote_lcap28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? I_voting_bar28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Vote_rcap 
berfin
28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Vote_lcap28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? I_voting_bar28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
kadın Dost zorunlu sevmek özgürlük sıcak muhtesim bahar neden yorumsuz 2022 şair mutluluk hatırla paint sarı değilim odun yalnızlık 2023 papatya sevgi SosyoLoji belkide elveda beden
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü?

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : 28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : 28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Empty
    MesajKonu: 28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü?   28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü? Icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 6:38 am

28 Şubat postmodern darbesinin üzerinden 12 yıl geçti ama hala tartışmaları devam ediyor.

Ergenekon ile 28 Şubat arasında ortak payda isimler ortaya çıkınca bu yıl daha bir heyecan ile konu tartışıldı. Peki, tartışıldı da ne oldu? Maalesef koca bir hiç?

Mehmet Ali Birand bile patladı sonunda. “Yahu o kadar andıçladınız bari bir özür dileyin birader” dedi, ama ne gezer.

Ortaya çıkan bütün ses kayıtlarına rağmen dönemin Genelkurmay Başkanı Karadayı üzerine hiç alınmadığı gibi, Çevik Bir Paşamızdan da tık yok. Özür dilense de ne olacak ya, o da başka bir konu.

Bu yazıyı yazarken dikkatimi çekti, andıç kelimesini yazarken yazılım programını yapan Microsoft firması bu kelimeyi yabancı veya hatalı olarak algılıyor ve andıç kelimesinin altını kırmızı ile çiziyor. Aslına bakarsanız 28 Şubattan önce bizde bu kelimeyi bilmezdik. Sağ olsunlar öğrettiler. Microsoft ne yapsın, onlarda Türkiye gibi bir ülkede yazılım yapmak nedir öğrenecekler.

28 Şubat 1997’de 10 yaşında olan bir çocuk bugün 22 yaşında. Yeni nesillerin o günlerde yaşananları iyi bilmeleri açısından 28 Şubatın gündeme getirilmesi önemli.

28 Şubatın kahramanlarını şöyle sıralayabiliriz. Darbeci-andıç meraklısı askerler, medya patronları, yayın yönetmenleri, yazarlar, askerden brifing almaya meraklı yargı mensupları, akademisyenler.

Peki, millet olarak biz olayın neresindeyiz? Biraz da çuvalı kendimize batıralım mı?
    Hatırlar mısınız o dönem neredeyse bütün Türkiye olarak ekranlarda Fadime Şahin’in gözyaşları ile anlattıklarını izliyorduk. Bu ‘zavallı kız’ kendisine tacizde bulunan sahte şeyh cinci hoca Ali Kalkancı’dan kaçıp gene bir başka sahte şeyh Müslüm Gündüz’e sığınmıştı. Birde baktık ki Fadime Şahin’i bu seferde Müslüm Gündüz kandırmış, ‘zavallı kız’ canlı yayında kameralar ve polis eşliğinde basılmıştı.

Vay şerefsizler vayy, ne gelirse bu hacı hoca takımdan gelir dedirtecek cinsten bir senaryoydu bu. Zaten başbakan da bu hacı hoca takımından değil miydi? Millet olarak ekranlara kilitlenmiştik. Reyting oranları bir rekoru gösteriyordu.

O günlerde gariptir dini içerikli kitapların satışında bile ciddi oranda düşüş yaşanıyordu. Üstelik aylardan da Ramazan’dı.

Milletçe bu zokayı yutmuştuk. Medyanın gazına gelmiştik. Yoksa bu kadar reyting yapar mıydı bu çadır tiyatrosu? Dini kitap satışları niye düşmüştü peki?

Ergenekon soruşturması kapsamında bir gizli tanıkın ifadelerinden gerçekler yıllar sonra ortaya çıktı.

Meğerse bu tiyatronun organizatörü Ergenekon’un meşhur sanığı Veli Küçükmüş. Senaryoyu da Sisi olarak bilinen transseksüel Seyhan Soylu yazmış.

Önce Aksaray'da, bir pavyonda çalışan, konsomatrislik yapan Fadime Şahin bulunmuş, tesettüre sokulmuş. Arkasından alkolik ve işsiz Kalkancı'yı eğitip hacca göndermişler, sakal bıraktırmışlar, olmuş size derin bir cinci hoca. Sahte müritler de derhal ayarlanmış.

İşin en komik tarafı Kalkancı’nın kerametleri. Şeyh efendi herkesin gözü önünde 'Şahı Nakşibendi Abdülkadir Geylani' diye bağırınca koyun postu Kalkancı'ya doğru geliyormuş, işin üç kağıdı daha sonra ortaya çıktı. Meğerse Sisi’nin ekibinden olan Ümit Oğuztan Singapur'dan nesneleri hareket ettirmeye yarayan uzaktan kumandalı bir çip getirmiş, postun içindeki çipin kumandası Ali Kalkancı'nın saatinin üzerindeymiş. Böylelikle postu istediği gibi oynatabiliyormuş.

Tam bir çadır tiyatrosuydu.

Zokayı millete yedirdiler, askerdi, medya patronuydu deyip suçu ona buna atmayalım. Maymunların bile gözünü açtığı bu alemde artık gözümüzü açalım da bu tür çadır tiyatrolarını yutmayalım.

Müslüm Gündüz’ün Fadime Şahin ile basıldığında polislere ‘nerede kaldınız’ diye fırçalaması gibi ufak tefek açıklar vardı ama gene de çok başarılı bir senaryoydu.

Öyle olmasa Sisi 28 Şubat döneminde paşalar beni anlımdan öptü der miydi?

Erkam Tufan AYTAV / Haber 7
    erkamtufan@medialogplatform.org
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

28 Şubatta Paşalar Sisi’yi niye öptü?
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » '2009 Türkiye'de paşalar için zor geçti'
    » BEN NİYE gS LI OLDUM Kİ:)
    » MORALİN NİYE BOZUK?
    » Madem gidecektin... Niye geldinnnnnnnnnnn !!!
    » selamı sabahı niye kestik?