.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Vote_lcapBaykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı I_voting_barBaykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Vote_rcap 
berfin
Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Vote_lcapBaykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı I_voting_barBaykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
belkide 2022 Dost muhtesim özgürlük sevgi elveda yalnızlık sevmek değilim neden odun zorunlu mutluluk yorumsuz sıcak paint 2023 SosyoLoji beden şair sarı bahar kadın papatya hatırla
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

******'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Empty
    MesajKonu: ******'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı   Baykal'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı Icon_minitimeSalı Mart 31, 2009 10:09 pm

Vatan yazarı Reha Muhtar, partisini seçimin galibi ilan eden CHP lideri Deniz ******'a verdi veriştirdi. AK Parti'nin istikrarlı yükselişini rakamlarla sıralayan Muhtar, ******'ın kuyusuna su taşıyan basını da topa tuttu.,

İşte Muhtar'ın ******'ı ve CHP'lileri küplere bindirecek yazısı...

Deniz Bey Deniz Bey; CHP kaybetti AKP değil

Durum anlaşılmıştır beyler...

CHP aynı sistem, aynı düzen, aynı lider, aynı önder tarzda, bir değişiklik yapmayarak, iktidara falan oynamayacak...

Dün Deniz beyefendinin konuşmasından “Kendimize çeki düzen vereceğiz” edasından, “Hatalarımzdan ders çıkartacağız” mesajından anlamaktayım ki, CHP seçimlere 5. kez de aynı kadro, aynı yönetim, aynı sistem, ayni lider, aynı önderle girmeye niyetlidir...

Çünkü Deniz Bey, dün “CHP’nin deneyim kazandığını” söylemektedir...

Şaka gibi...

Dört seçim geçti hâlâ deyenim kazanmakta CHP...

Elin oğlu partiyi kuruyor ilk seçime giriyor yüzde 34’le tek başına iktidara geliyor...

Yetmiyor yerel seçimlerde yüzde 42’ye çıkıyor, belediyeleri teker teker alıyor...

Bitmedi partisinin kısacık tarihinin topu topu ikinci genel seçimlerine giriyor, bu kez yüzde 47 oy alarak patlıyor...

Elin oğlunun hayatında kendi partisiyle girdiği dördüncü seçimlerde aldığı oy oranı yüzde 38.80 falan...

Dört seçimin dördünde de elin oğlu galip...

Hani öyle birinci parti falan değil, tek başına iktidar olacak kadar galip...

Yüzde 34, 42, 47, yüzde 38 küsur...

CHP ise 18, 20, 23 gibi rakamlarla idare ediyor tecrübe kazanıyor hâlâ...

Mülkiye’deki İstatistik Hocası gözlüklü gençten bir adamdı...

Bir sürü rakamı çizdikten sonra tahtaya “İstatistikler ve rakamlar yalan söylemez... Ama istatistiklere ve rakamlara yalan söyletilir...” deyiverdi...

O gün bugündür bu söz aklımdan çıkmaz...

Şimdi durum şöyle:

Yüzde 23 alan CHP başarılı...

Yüzde 38 alan AKP başarısız...

Aradaki fark kaç?..

Yüzde 15...

Yüzde 15 kim önde?..

AKP...

Kim başarılı 15 puan gerideki CHP...

Valla pes...

Ben hayatımda rakamların eğilip büküldüğünü çok gördüm...

Başarılı başarısız, başarısız başarılı gösterildiğine de çok tanık oldum...

Ama böylesini görmedim...

Eskisinden yüzde 3 fazla oy alan başarılı, ondan yüzde 15 fazla oy alan başarısız...

Elhak Deniz Bey, çok deneyimli, çok tecrübeli, çok birikimli, macera sevmeyen, devlet tecrübesi taşıyan, dengeleri bilen bir devlet adamı...

Ama kimse anlamıyor mu ki bunlar yetmiyor, bir partiyi iktidara taşımaya bunlar birşey yazmıyor?..

Belki Kemal Kılıçdaroğlu CHP’yi birinci parti yaparsa, Deniz Bey de bu birikimiyle Cumhurbaşkanı olur diyeceğim, ama halk seçeceği için ona da kolay olur diyemiyorum...

Kısa ve öz...

Tayyip Bey yanlısı yandaş basın bile, “Kılıçdaroğlu gelsin ortalık renklensin” diye davul çalıyor, CHP’den hâlâ ses seda çıkmıyor...

Kimse alınmasın...

Ancak Tayyip Erdoğan ve AKP’yi başarısız, CHP’yi ve muhalefeti başarılı bulan basın hakikaten aymaz bir basındır...

Tayyip Erdoğan bütün zekâsıyla “Ben mağlubum” diyor ki CHP’de taşlar yerinden oynamasın... Deniz Bey gidip, İstanbul’da CHP’yi 10 puan fırlatan Kemal Kılıçdaroğlu gelmesin...

Aymaz basın da aynı oyuna gelmekte...

“Erdoğan başarısız, CHP ve muhalefeti başarılı” demekte...

Aradaki fark yüzde 15...

Yahu insan utanır bunu yazarken...

Aymaz, hacıyatmaz, beş para etmez, ayılmaz, bayılmaz basın...

Yazabiliyorsanız bunu da yazın!..

CHP YANDAŞLARINA SORULAR!..

Üniversite giriş sınavlarında “Genel yetenek” soruları vardı bir zamanlar...

Acayip severdim...

Aritmetik ve geometrik artışlarla rakamlar arasında bağlantılar kurup, bir sonraki rakamı tahmin etme üzerine kurulu eğlenceli ve zekâ işletici sorulardı...

Oyun gibi algıladığımdan o soruları, 78 soruluk sınavda genelde 75 doğru falan çekerdim verilen zamanda...

Siyasal’ın gazeteciliğine girip gazeteci olmamı da bu “Genel Yetenek” soruları sağladı...

Çünkü ben üzerinize afiyet ders çalışmazdım...

Kafama göre takılırdım...

Onun için İngilizce, Edebiyat, Metamatik, Genel Yetenek gibi sadece hobilerimden oluşan sorulara cevap vermekle yetinirdim...

Geri kalanı bana anlamsız uğraş olarak gelirdi...

Bu kişisel geçmiş girişinden sonra en sevdiğim Genel Yetenek sorularından bir buket hazırladım...

Cevaplarını CHP’liler versin:

1) Dört seçim boyunca yüzde ikişer ve üçer puan artarak ancak yüzde 23’ü bulan partinin yüzde 39’u bulması için kaç seçim ve yıl gerekir?..

2) Bu partinin birkaç yılda bir kağnı gibi artışı, Mehter Takımı gibi iki ileriye bir geriye gidişi, kaç yılda iktidarı beraberinde getirir?..

3) AKP yüzde 38’den düşmez, CHP iki üç puanlık artışlarla çıkarsa beş seçim sonunda oylar eşitleneceğine göre, CHP kaç yıl sonra iktidar olabilir?..

4) Bu bir havuz sorusudur:

Bundan sonraki her seçimde CHP yüzde 2-3...

MHP yüzde 2-3...

DTP yüzde 2-3...

Ve Saadet yüzde 2-3 oy artırıyor...

Havuzu dolduran musluklar gibi...

Bu durumda, hangi partiler beraberce iktidar olurlar?..

Tüm partilerin beraberce artışından tek başına iktıdarı çıkabilir mi?..

5) Çıkamazsa CHP hangi parti veya partilerle iktidar olabilir?..

Genel Yetenek ve havuz problemlerini doğru yanıtlarsanız, Mülkiye’ye girebilirsiniz...

Derslerinize Mülkiye hocalarından Deniz ****** Bey girecektir...

Bilgilerinize...

İyi çalışmalar...

Vatan
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

******'ın Muhtar'ı pes ettiren hesabı
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Nihat'ın 13 hesabı: 1+4+5+3=?