.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Tapusunu değiştirmeyene para cezası Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Tapusunu değiştirmeyene para cezası Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Tapusunu değiştirmeyene para cezası Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Tapusunu değiştirmeyene para cezası Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Tapusunu değiştirmeyene para cezası Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Tapusunu değiştirmeyene para cezası Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Tapusunu değiştirmeyene para cezası Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Tapusunu değiştirmeyene para cezası Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Tapusunu değiştirmeyene para cezası Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Tapusunu değiştirmeyene para cezası Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Tapusunu değiştirmeyene para cezası Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Tapusunu değiştirmeyene para cezası Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Tapusunu değiştirmeyene para cezası Vote_lcapTapusunu değiştirmeyene para cezası I_voting_barTapusunu değiştirmeyene para cezası Vote_rcap 
berfin
Tapusunu değiştirmeyene para cezası Vote_lcapTapusunu değiştirmeyene para cezası I_voting_barTapusunu değiştirmeyene para cezası Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
paint papatya 2023 yalnızlık Dost sevgi belkide özgürlük beden elveda sevmek SosyoLoji sarı neden kadın muhtesim mutluluk hatırla bahar yorumsuz 2022 sıcak zorunlu değilim odun şair
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Tapusunu değiştirmeyene para cezası

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Tapusunu değiştirmeyene para cezası Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Tapusunu değiştirmeyene para cezası Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Tapusunu değiştirmeyene para cezası Empty
    MesajKonu: Tapusunu değiştirmeyene para cezası   Tapusunu değiştirmeyene para cezası Icon_minitimeC.tesi Nis. 25, 2009 9:00 am

Diğer EKONOMİ haberlerini okumak için tıklayınız...
    Türkiye'de eski sisteme göre düzenlenen konut ve işyeri tapularının kat mülkiyetine çevrilmesi için verilen süre daralıyor. İki yıllık sürenin dolmasına 9 ay kaldı.

25 Nisan 2009 09:43

Tapu değişimi için süre azalıyor, başvuru çok az... Ancak geçen 15 aylık sürede başvuru sayısı sınırlı kaldı. Tapuların yüzde 90'ının değişmesi gerekirken sadece yüzde 10'luk bir bölümü değişti.

28 Kasım 2009'a kadar değişiklik yapmayan daire, büro veya işyeri sahipleri, bin liraya kadar para cezasıyla karşı karşıya kalacak. Tapuyu değiştirmenin maliyeti ise parsel büyüklüğü ve üzerindeki binanın daire sayısına göre değişiyor. Daireleri fazla olan apartmanlardaki mülk sahipleri, değişiklik için daha az para ödeyecek. Daire sahipleri ise tapu değiştirirken alınacak 250 liralık döner sermaye harcının kaldırılmasını istiyor.

Türkiye'de tapuların halen büyük bölümü yapımı bitmemiş, inşası devam eden, kadastro kayıtlarında sadece üzerinde bulunduğu arsanın kaydının olduğu kat irtifaklı olarak düzenlenmiş durumda. Karışıklığa yol açan eski sisteme son vermek için hazırlanan Kat Mülkiyeti Kanunu, 28 Kasım 2007 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yeni kanunla bina ve bağımsız bölüm (daire, büro, işyeri vb.) gayrimenkullerin kat irtifakından kat mülkiyetine dönüştürülmesi zorunluluğu getirildi. Buna göre cinsinde "arsa" yazan tapuların, "kagir yapı"ya dönüştürülmesi gerekiyor. Kanun değişikliği, bir yılı aşkındır yürürlükte olmasına rağmen vatandaşlar zorunluluktan habersiz. Değişikliğin bu yılın kasım sonuna kadar yapılması gerekiyor.

Tapuların yüzde 90'ının değişme zorunluluğunun tapu dairelerinde yığılmalara yol açmaması için erken davranılması isteniyor. Değişiklik için yapılacak masraf, binanın üzerinde bulunduğu parselin büyüklüğüne göre değişiyor. Değişiklik, ortak başvuruyla yapılıyor.

Yapı kullanım izin belgeleri ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) ile başvurulması gerekiyor. Tapu değişikliğinin masrafları, sabit döner sermaye harcının yanı sıra binanın üzerinde kurulu bulunduğu parselin büyüklüğüne göre değişiyor.

Mülk sahipleri 1 ile bin metrekare parseller üzerinde kurulu yapı için 300, bin ile 3 bin arası için 414, 3 bin üzerindeki parsellerde ise her bin metrekare için fazladan 34 lira ödeyecek. Döner sermaye harcı ise bir tapu için iki işlek üzerinden alınıyor.

Her işlemden 125, toplamda 250 lira harç alınıyor. Tapu dairelerinden verilen bilgiye göre bina başına masraf 550 ile 664 lira arasında değişecek. Apartmanda daire sayısı arttıkça masraf da azalacak.

Kasım sonuna kadar daire, büro veya işyerine ait tapusunu değiştirmeyenlere, ana gayrimenkul belediye sınırları içindeyse belediye, dışındaysa mülkî amir tarafından bin lira idari para cezası uygulanacak.

Kat mülkiyeti için istenen belgeler

YAPININ vaziyet planının yer aldığı yapı kullanma

izin belgesi.

KAT mülkiyetini kuran malik veya malikler tarafından

imzalanmış bir yönetim planı.

YAPIDAKİ her bağımsız bölüm sahibi tarafından imza-

lanmış noterden tasdikli liste.

ZamanTapusunu değiştirmeyene para cezası 475120090425094352564
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

Tapusunu değiştirmeyene para cezası
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics