.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Vote_lcapBuna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. I_voting_barBuna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Vote_rcap 
berfin
Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Vote_lcapBuna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. I_voting_barBuna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
odun zorunlu yalnızlık şair Dost sevgi kadın 2023 papatya değilim hatırla neden belkide paint sarı sevmek SosyoLoji 2022 özgürlük beden bahar sıcak muhtesim elveda yorumsuz mutluluk
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!..

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Empty
    MesajKonu: Buna da şükür.. Eurovision''da 4. olduk!..   Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!.. Icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 7:55 pm

Olan olmuş biten bitmiş.. Yazılarımı takip edenler iyi bilirler ne güzel hisler besliyordum Hadise kızımız için…

Olabilir …. Hisler olaylara göre değişebilir.. Değişmeyen tek şey değişimin ta kendisidir.

Sandık ki Türkiyemiz şanına şan katıcak.. Doğallığımız ve kendimize özgünlüğümüzle, burnumuzdan kıl aldırmadan alnımızın akıyla bu işin üstesinden geleceğiz..

Şimdi herkes arkamızdan gülüyor.. Vay anasını sayın seyirciler…

Bir İngilizce furyası tutturulmuş gidiyordu.. Tamam anladık .. Sevgili Sertap Erener’in görkemli birinciliğinden sonra belki de anahtar İngilizce şarkı okunması idi diye düşünülmüş olabilir lâkin bu tezin savunmasını çürütecek açıklamayı bir dostum yaptı bugün..

Keramet İngilizce şarkı okumakta olsaydı İngiltere, her yıl birinci seçilmez miydi ?

Türkiye’yi temsilen gittiği yarışmada Hadise’nin ve dans ekibinin Türkiye’yi temsilen ne yaptığını anlayanınız oldu mu ?

Dans deseniz, bizimle uzaktan yakından alakası yok.. Öyle sevişir gibi oynaşır gibi bir dans tekniği ya da geçmişi hiçbir yöremizde görülmemiştir.. Evet, DÜM TEK TEK’in melodisi bizleri yansıtan ezgilerle bezenmiş amma velâkin görüntü ile uzaktan yakından alakamız yoktu..

Buram buram erotizm kokan kareografide aslını inkar eden bir halimiz vardı.. Shakira ve Beyonce arası gidip gelen bir esinlenmenin kurbanı olduk gibime geliyor.. İlk seçimlerde yazmıştım.. Böyle gider ve bu şekilde ısrar ederlerse elbette ki gönlüm birinci olmamızdan yana ama hiç bi yere varamayız diye..

Eurovision galiplerinin ilk 2’sinde de cinsellik objesi öne çıkarılmamış aksine sevimli ve sahicilik kaidesi göze alınmış… Yöresel izlere rastlanan kareografiler bile var ..

Biz resmen aslımızı inkar ettik gibime geliyor..

Hadise’nin sesi yine çok sert ve bileylenmemiş gibiydi.. Açıklamalarında beklediğimiz neticeyi aldık diyor… Nasıl yani???

Biz boşu boşuna mı birincilik hayelleri kurduk.. Madem biliyorlardı ya da hedefleri belliydi neden yarışma gününe kadar birinci olacağız edasıyla beklentileri yükselttiler..

Şarkı fena bir şarkı değil… Ama işleniş şeklinin mantığı tersti diyen bir sürü kişi tanıyorum etrafımda… Ne gereği vardı bu denli dejenerasyona …

Çoluk çocuk ekran basına toplandık.. Hadise’nin bacağını göbeğini görmek için mi yani.. Erzurum yöresine ait bir türkü ile bile katılsaydık, ilk 3 e girerdik diyesim var ..
    Neden mi… Özünü yitirmiş tek Ülke bizi gördüm… Herkes öz kültürüne sahip bir çizgide yer alırken ne kıyafet ne dans ne de başka birşey bizden değildi..

Geri kafalı falan değilim.. En ileri düşünenlerdenim hatta… Bir jean giyecekti üstüne güzel bir bluz bulacaktı olacaktı bitecekti.. Şirin kızlar aslan gibi bir iki genç danslarıyla eşlik edecekti Hadise’ye.. Tamamdı..

Belki Hadise’ye talepler çok daha fazla artacak şu an için.. Ama bu kesinlikle müzik kalitesi için değil şovsal sebeplerden dolayı olacaktır..

Sevgili Sertap Erener’in kulaklarını çınlatmak istiyorum.. Birincilik için adil savaştı ve hak ettiğini aldı zaten..

Ama bu kez baştan aşağı fiyasko ile tanıştık… Hadise’nin temsil ettiği Türkiye benim yaşadığım ülke değil.. Ses gerek müzik gerek… Elbette ki göze güzel görünecek, algıda seçicilik yaratacak desteklemelere ihtiyaç duyulacak lakin çıplaklık değildi bu kastettiğim..

İnanın çok üzüldüm.. Şimdi bir çok ülke, Türk’lerin müzik anlayışını Hadise’nin anlattığı kadarıyla bilecek..

Hele, Hadise ile karman çorman olmuş vaziyette dans eden gencimiz yok mu?

Bunun adı MODERNLİK değil..

SAÇMALIK …

İyi yine 4. olduk.. Ama benim için netice değil genel anlamda Türkiye’nin imajı önemli idi..

Şimdi el de ne var ????

Hiç bişey yok demeyi çok isterdim.. Ama çok şey var.. Aslına sahip çıkmayan bir tablonun 4. lüğü var..

Bize özgün değil diye çırpınışlarımın en güzel anlatımını merhum Mehmet Akif Ersoy da buldum..

Arif olan anlar..

Bir zaman vardı ya târîh-i mukaddes modası...
    Yeni yaptırdığı köşkün büyücek bir odası,
    Mutlaka eski tesâvîr ile ziynetlensin,
    Diye ressam aratır hayli zaman bir zengin.
    Biri peydâ olarak 'Ben yaparım' der, kolunu
    Sıvayıp akşama varmaz, sekiz arşın salonu
    Sıvar ammâ ne sıvar! sâhibi der:
    - Usta bu ne?
    Kıpkızıl bir boya çektin odanın her yerine!
    - Bu resim, askeri basmakta iken Fir'anv'ın,
    Bahr-i Ahmer* yarılıp geçmesidir Mûsâ'nın.
    - Hani Mûsâ, be adam?
    - Çıkmış efendim karaya...
    - Fir'avun nerde?
    - Boğulmuş.
    - Ya bu kan rengi boya?
    - Bahr-i Ahmer a efendim, yeşil olmaz ya bu da!
    - Çok güzel levha imiş, doğrusu şenlendi oda!

* Bahr-i Ahmer = Kızıl Deniz

Serdem COŞKUN / Haber 7
    serdemcoskun@ogunhaber.com

Etiketler: hadise eurovision şarkı mehmet akif ersoy
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

Buna da şükür.. Eurovision'da 4. olduk!..
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Gül Yüzünden Var Olduk
    » Çok şükür
    » HAKAN ŞÜKÜR SIVASPORDA
    » Allaha Şükür Etmek bi insanlık borcudur
    » BUNA DAYANMAK İMKANSIZ