.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Demirel suçu vatandaşa attı Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Demirel suçu vatandaşa attı Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Demirel suçu vatandaşa attı Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Demirel suçu vatandaşa attı Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Demirel suçu vatandaşa attı Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Demirel suçu vatandaşa attı Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Demirel suçu vatandaşa attı Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Demirel suçu vatandaşa attı Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Demirel suçu vatandaşa attı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Demirel suçu vatandaşa attı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Demirel suçu vatandaşa attı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Demirel suçu vatandaşa attı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Demirel suçu vatandaşa attı Vote_lcapDemirel suçu vatandaşa attı I_voting_barDemirel suçu vatandaşa attı Vote_rcap 
berfin
Demirel suçu vatandaşa attı Vote_lcapDemirel suçu vatandaşa attı I_voting_barDemirel suçu vatandaşa attı Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
2023 yalnızlık sıcak kadın şair Dost özgürlük papatya değilim beden sevmek muhtesim hatırla 2022 elveda sarı neden SosyoLoji odun mutluluk yorumsuz paint zorunlu belkide sevgi bahar
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Demirel suçu vatandaşa attı

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Demirel suçu vatandaşa attı Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Demirel suçu vatandaşa attı Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Demirel suçu vatandaşa attı Empty
    MesajKonu: Demirel suçu vatandaşa attı   Demirel suçu vatandaşa attı Icon_minitimeC.tesi Kas. 14, 2009 11:14 am

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, telefon dinlemeleriyle bir korku imparatorluğu oluşturulmaya çalışıldığını belirterek 'sandıkta gereğini yapmayanların zulmü hakettiğini' savundu.
    9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, "Sandık önünüze geldiğinde icabını yapmazsanız bu zulmü hak edersiniz." dedi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)'nın Geleneksel Ödül Töreni'ne konuşan Demirel'in gündeminde son günlerdeki dinlenme olayları vardı.

Türkiye'de telefon dinlemeleriyle bir korku imparatorluğu oluşturulmaya çalışıldığını ileri süren Demirel, "Sandık önünüze geldiğinde icabını yapmazsanız bu zulmü hak edersiniz." dedi. Türkiye'de geniş çapta bir korkunun hakim olduğunu, şimdiye kadar askeri dönemler dahil böyle bir korkunun yaşanmadığını iddia eden Demirel, şöyle konuştu: "Böyle devreleri uzun süre yaşatmak mümkün değil. Her şeyin vakti ve saati vardır. Devirler değişir, 'halkın oyuyla değişmelidir, sandıkla gelinmelidir ve gidilmelidir' mücadelesini yapmış biri olarak bunun dışında bir şeyi tavsiye etmedim. Ama bir şeyi tavsiye ediyorum; eğer bu kadar şikayete rağmen sandık önüne geldiği zaman icabı yapmazsanız o zaman zulmü hak edersiniz. Ben buraya dünyadan ve Türkiye'den bahsetmeye geldim. Kulağa girmesi gereken bazı şeyleri söyledim. İcap ederse daha gerisini de söyleyeceğim."

MEHMET HABERAL'IN DELİL KARARTACAĞINDAN KİMİN ŞÜHPESİ OLUR

Konuşmasında baştan sona iktidarı eleştiren 9. Cumhurbaşkanı, Ergenekon kapsamında tutuklu bulunan Başkent Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'a destek çıktı. Haberal'ın tutuklu kalmasını içine sindiremediğini ifade eden Demirel, "Mehmet Haberal'ın kaçacağından, delil karartacağından kimsenin şüphesi olur mu?" diye sordu ve ekledi: "Mehmet Haberal'ı neden hapishanede tutuyorsunuz. Böyle hukuk olur mu? Böyle ülke olur mu? Olmaz böle bir şey. Suçlu kimse yakasına yapışın. Ben mi savunacağım suçluyu. Ben suçluyu hiç savunmadım. Hukuku savunuyorum. Keyfi yapmayın adaletsizlik yapmayın. Yarın ayağınıza dolaşır." Demirel, bu cümlelerin ardından 'Benim kızgınlığım geçmedi' demesi salonda kahkahalara neden oldu. 9. Cumhurbaşkanı Demirel'in şu sözleri ise, salonda bulunanlar tarafından ayakta alkışlandı. "Eğer bir ülkede yargı işlemiyorsa, mülkiyet rejimi güven altında değilse. Orada teşebbüsü girişimciyi çalıştırıp netice almak mümkün değildir. Bizim işimiz bir tane değil. Bizim işimiz ülkenin daha iyi idare edilmesi, siyasetin daha iyi işlemesi için Türkiye'nin bir reforma geçmesidir."

BENİ ZİYARETE GELENLER BURASI DİNLENİYOR MU DİYE SORUYOR

Demirel, son dönemlerde gündeme gelen telefon dinlemelerine de değindi. Türkiye'nin şimdiye kadar böylesine korkulu bir dönem yaşamadığını ileri süren Demirel, "Doğrusu ülkemizde korku geniş çapta hakimdir. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri askeri dönemler dahil ki onları biz iyi biliriz. Tahmin ettiğiniz gibi. Böylesine korkulu bir dönem yaşanmadı. Vatandaşlar beni ziyarete gelenler burası dinleniyor mu? diye soruyorlar. Bu kendiliğinden olan bir durumdur. Ben bunları söylemesem söyleyecek lafım yok. Söyleyecek lafım var ama söylesek de olur söylemesek de olur cinsiyetinden olur. Bu zeminde siyaset yapmayın diyorlar. Siyaset ülkemizde rahat değiliz demek siyaset değil ki bir şikayettir. Şikayet de mi yapmayalım." diye konuştu.

"Siyaset büyük sıkıntılar içerisindedir. Siyaset sadece iktidardan ibaret değildir." diyen eski cumhurbaşkanı, şöyle devam etti: "İktidar siyaseti sadece kendisinden ibaret sayarsa diğer kurumları susturmak veya etkisiz hale getirmek mecburiyetindedir. Bir ülkede özgür basın, meslek kuruluşları, üniversite yoksa veya bunların hepsi tabela olarak var olup fonksiyonlarını yapamıyorlarsa bu ülkede siyasi muhalefetten her şeyi beklemek yanlıştır. Siyasi muhalefet çırpınır durur derdini anlatacak birilerini bulmakta zorluk çeker."

Demirel, telefon dinlemeleri konusunda isim vermeden hükümeti hedef aldı. Telefonları dinleyin diyen birilerinin olduğunu iddia eden Demirel, "Siyaseten herkesle hesabımı gördüm ama milletim için bu duruma razı değilim. Herhalde bu telefonları dinleyin diyen birisi vardır. Yahut şu adamı al Silivri Cezaevi'ne koy diyen birisi vardır. Bir adamın ya kaçacağında şüpheniz olması lazım ya da delilleri karartacağından. Haberal'ın kaçacağından kimsenin şüphesi olur mu. Böyle hukuk olur mu böyle ülke olur mu? Olmaz böyle şey."

Demirel, telefon dinlemelerini içine sindiremediğini dile getirerek "Böyle olur mu? 70 milyon insan korkar mı?" diye sordu. "Korkmaz. Ama maalesef bu hissiyat yaygındır." ifadelerini kullanan 9. Cumhurbaşkanı, şunları söyledi: "Dünya'daki en önemli araç telefondur. Telefonunuzu dinliyorlarsa buna kimin ne hakkı var. Bir ülkede herkes devlet düşmanı olabilir. Bir ülkede herkes rejim düşmanı olabilir. Bir ülkenin savcısı devlet düşmanı olur mu? Yargıtay'ı, kurumları rejim düşmanı olur mu? Siz bir takım insanların telefonlarını dinleyip, adamları alt alta koyup hapsederseniz bu telefon bir medeni hizmete mi yarar yoksa bir zulme mi yarar? Bunlar zulümdür. Ülkemde gördüğüm rahatsızlığı içime sindiremedim."

BİR ELBİSEYE DÜĞME DİKİP DE ELBİSENİN HEPSİNİ BEN DİKTİM DEMEK YANLIŞTIR

Konuşmasının büyük bölümünü telefon dinlemelerine ayıran Demirel, ekonomik konulara da değindi. Cumhuriyetin kurulduğundan 2000'li yıllara kadar tarımın 10, hizmetlerin 56, sanayinin ise 170 kat büyüdüğünü kaydeden Demirel, "Bu rakamlar geçen 7 sene zarfında oldu diyenler varsa Kepez santrali mi oldu, Alanya yolu mu oldu, Antalya Havaalanı mı oldu, Akdeniz Üniversitesi mi oldu, Manavgat Barajı mı oldu diye sorarım. Çıkan birisinin şu oldu demesi lazım. Antalya'nın elektriği olmayan köyü yoktur. 2000 senesinin başında da yoktu. Gönbe yaylasından Kaş'a 2000 yılında su indirilmiştir. Bu kadar büyük iş kolay olmamıştır. Antalya'da sadece bazı küçük Yörük köylerinde su yoktur. Bu iş seneler almıştır. Bu seneler içerisinde birçok hükümetin gayreti olmuştur. Bir elbisenin düğmesini dikmekle 'Bütün elbiseyi ben diktim' diyorsanız bu yanlıştır. Türkiye'de 60 bin kilometre asfalt yol var. Bunlar geçen 7 sene zarfında yapılmadı. Geçen 7 sene zarfında 16 bin kilometre bölünmüş yol yapılmış. Bölünmüş yol nedir biliyor musunuz? Yol varda sağına soluna bir şey yapılıp ortasına da bir çizgi konulmuş demektir. Bunları millete söylüyorlar. Bilen bilmeyen tabi ki ne yapsın millet." diye konuştu.

******, DEMOKRATİK AÇILIMA DEĞİNMEDİ

ATSO'nun geleneksel ödül törenine 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in yanı sıra CHP Genel Başkanı Deniz ****** da katıldı. Konuşmasında geçtiğimiz günlerde TBMM'de de görüşülen 'Demokratik Açılıma' hiç değinmeyen ******, hükümeti daha çok ekonomik yönden eleştirdi. Türkiye'nin büyüme bakımından 2002 yılında gelişmekte olan 149 ülke arasında 29'uncu sırada yer aldığına işaret eden ******, "Küresel krizin daha kendisini göstermediği 2007 yılında Türkiye'nin 29'uncu sıradaki yerinin 100'üncü sıraya düştüğüne tanık olduk. Bu sırada krizin ortaya çıktığı 2009 yılında ise 136'ıncı sıraya düştük." dedi. Türkiye'nin G-20 içinde büyüme bakımından gerilere düştüğünü ifade eden CHP lideri, "AKP iktidara geldiği zaman büyüme hızı anlamında 3'üncü sıradayken 2007 yılında bu hız 9'uncu sıraya, 2009 yılında ise 17'inci sıraya düştük. Bu bize bir şeyi gösteriyor. Bu rakamların Türkiye'de son dönemde izlenen politikaların dünyadan ne kadar kopuk olduğunun bir göstergesidir." şeklide konuştu.

******, son 10 yıllık periyot içerisinde Türkiye'nin dünyadan koptuğunu ileri sürerken konuşmasını şöyle sürdürdü: "Sorulması gereken ana nokta bu gelişmenin arkasında ne var. Niçin Türkiye Dünya'dan geri kalmaya başladı. Bunun altında ne yatıyor sorusu önemlidir. Bu durumun bana göre 3 temel unsuru vardır. 1'inci unsur Türkiye yanlış büyüme stratejisi izlemiştir. 2'incisi yanlış maliye politikaları bu stratejiye refakat etmiştir. 3'üncü ise ekonomik kriz doğru değerlendirilememiş ve gerekli önlemler alınamamıştır."

2008 yılında yüzde 4 büyüme olacak gibi bir bütçe kurulduğunu dile getiren ******, bunda vergi artışı ve harcama modelinin öngörüldüğünü dolayısıyla 10 katrilyon olarak beklenen bütçe açığının 65 katrilyona çıktığını söyledi. Türkiye'nin önümüzdeki dönemde yeni bir ekonomi politikasına ve mali disiplin anlayışına ihtiyacı olduğunu savunan CHP lideri, "Bankalarımız 2001 yılında alınan önlemler sonucu daha sağlam bir mali bünyeye sahip olduğu için finansal krizi daha rahat bir şekilde atlatabilmiştir. Ama reel sektörümüz ciddi bir şekilde bu krizden etkilenmiştir. Yaşanan krizin çerçevesiyle ilgili 2009 yılının ilk yarısında ekonomi, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,6 oranında daralmıştır. İşsizlik tarihi rekorlar kırmış ve şubat ayında yüzde 16,3'e çıkmıştır. En son verilere göre ise tarım dışında çalışan 314 bin kişi işini kaybetmiştir. Sanayi üretimi 2009 yılının ilk 9 ayında geçen yılın aynı ayına göre 105 daralmıştır." şeklinde konuştu.

(CİHAN)
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

Demirel suçu vatandaşa attı
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Süleyman DemireL
    » Oltayı göle attı, çenesine saplandı
    » Vatandaşa elektrik ve doğalgaz müjdesi
    » Trabzonspor Kasımpaşa'ya 6 attı
    » Galatasaray, Kayserispor'a fark attı