.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Vote_lcapHülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet I_voting_barHülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Vote_rcap 
berfin
Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Vote_lcapHülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet I_voting_barHülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
kadın 2022 neden odun yorumsuz Dost özgürlük SosyoLoji beden mutluluk şair sıcak değilim belkide elveda sarı papatya paint sevmek sevgi zorunlu yalnızlık 2023 hatırla muhtesim bahar
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Empty
    MesajKonu: Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet   Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Icon_minitimePerş. Kas. 19, 2009 5:42 am

Dün akşamki canlı yayın evlere şenlikti. Başörtülü yazarın kıyafetini didik didik ettiler. Yetinmeyip bir de ayağa kaldırttılar.
    Hülya Avşar'ın dün akşamki konuğu, Kanal T ekranlarında Gecelik Haberleri sunan Nurseli İdiz ve radyocu yazar Esra Elönü'ydü...Başörtülü yazara öyle saçma sorular yöneltildi ve sonunda da kıyafeti öyle bir teşhir edildi ki ekran başındakiler şaşkına döndü...

Esra Elönü türbanlı bir yazar...
    Fakat alışıla gelmiş türbanlı kalıplarının dışında...
    Başörtüsü, makyajı, kesik eldivenleri ve renkli botlarıyla aykırı biri...
    Tesettürlü yazar, Nurseli İdiz ile birlikte Hülya Avşar'ın konuğuydu.

NURSELİ VE HÜLYA'NIN BOMBARDIMANI

Programda Esra Elönü öyle bir konuma düşürüldü ki Hülya Avşar adına çok talihsiz bir yayındı. Zira Nurseli İdiz ile bir olup genç kızın kılık kıyafetini, türbanını ve hatta başörtüsünün içine taktığı boneyi sorguladılar.

KALK AYAĞA BİR BAKALIM

Hülya Avşar bu tuhaf kılık-kıyafet sorgusunu ilerleyen dakikalarda farklı bir noktaya taşıdı... Başörtülü kıza "Kalk bakalım bir tesettürünü görelim" dedi.
    Bu istek kadar Elönü'nün buna uyup kıyafetini teşhir etmesi de tuhaftı...

Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet 1258590894-7

Hülya Avşar: Kılığınızı kıyafetinizi çok merak ediyorum. Bir ayağı kalkarsanız çok sevineceğim. Çünkü ayağınızdaki ayakkabıyı ve kıyafetinizi görmek istiyorum.
    Avşar, genç kızın kıyafetini ekranda teşhir ettirdikten sonra da 'Bu kıyafetleri nereden buluyorsunuz?' diyerek tuhaf bir soru yöneltti.

Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet 1258590894-9

İşte programdan satırbaşları...
    Hülya Avşar: 10 yaşında neden başını örttün? Baban imam galiba... Kendi isteğinle mi, babanın isteğiyle mi örtündün?
    Esra Elönü: Şimdi şöyle bir şey var. Bir ailede yetiştiğiniz zaman çevenizdeki insanların başında bir şey görürsünüz... Bunu ilk başta örtü olarak algılamazsınız. Size göre o çocuksu dünyanızda koyduğunuz bir yer vardır, ben ailemdeki örtüyü o yaşlarda öyle bir yere koydum ve bana sevimli geldi. Yani o örtüyü ben kendime sevdirdim. O örtüyü kendime sevdirdikten sonra örtmeye karar verdim.
    Hülya Avşar: Şu anda 27 yaşındasın... Neredeyse 17 senedir türbanlısın... Türban da son bir kaç senedir gündemde... O zamanlar bu halinle tepki görüyor muydun okullarda?
    Esra Elönü: Şöyle bir şey söyleyeyim... Ben İmam Hatip'te okudum. Şu an her ne kadar İmam Hatip'e karşı bir ön yargı olsa da benim asıl kafamdaki o mizanseni çok güzel yaşadığım yer İmam hatiptir... Ben oradan çok güzel şeyler kazandım.
    BAŞÖRTÜLÜLER BİZE HOŞGÖRÜLÜ BAKMIYOR

Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet 1258590894-2

Nurseli idiz: Başıörtülü olan insanlar bize hoşgörüyle bakıyorlar mı? Zannetmiyorum ki baksınlar... Bakmıyorlar... Ama biz onlara hoşgörüyle bakıyoruz.
    Esra Elönü: Söylediğiniz nokta çok kişisel bir nokta. Ben çalıştığım alanda bu tarz insanlarla hiç bir zaman karşılaşmadım. Bugün bana olmasa bile, bu arkadaşlarımıza biraz daha temkinli yaklaşan bir kitle varsa size de olabilir... Ama dediğim gibi bu çok kişisel bişeydir.
    Nurseli İdiz: Kişisel değil şekerim... Bak biliyorsun mesela oruç tutma-tutmama meselesi var. Ben ilaç aldığım için tutamadım. Mesela oruç tutmadığı için dayak yiyen insanlar var Türkiye'de artık. Böyle bir yaptırım oluşmaya başladı.
    Hülya Avşar: Acaba o biraz jenerasyonla mı ilgili? Mesela genç jenerasyon belki böyle düşünüyordur da... Daha katı kuralları olanlar farklı düşünüyordur.
    Esra Elönü: Daha geleneksel çerçevede kalabilmiş insanlar belki bunu yapıyorlardır diye düşünüyorum.
    Hülya Avşar: İmam Hatipte ne gibi dersler alıyorsunuz?
    Esra Elönü: Tefsir, Kuran-ı Kerim, Fıkıh ve Coğrafya, edebiyat bütün alanları, kollektif bütün alanları öğreniyoruz.
    Nurseli İdiz: Dinler tarihini de okuyor musunuz? Hristiyanlık, Yahudilik falan... Okuyor musunuz?
    Esra Elönü: Kesinlikle bu şeyleri okuyoruz ama biraz önce bahsettiğim noktada, sadece bu arkadaşlar dini eğitim alan o çerçevede kendisini biraz daha sıkmış bir insan tipi görmek istiyorlar. Hatta görünen de budur ama ben şiiri, edebiyatı, dünyayı keşfi ve kendi dünyamı keşfi imam hatipte çok güzel aştım. Çünkü her türlü görüşten hocalarımız da vardı. İmam hatip insanlarda ilginç bir yaklaşım uyandırmış.
    Hülya Avşar: Evet... Çünkü bilmiyoruz...
    HÜLYA VE NURSELİ'NİN İMAM HATİP CAHİLLİĞİ
    Nurseli idiz: Biraz fazla imam hatip yok mu? Yani din adamı yetiştirmek üzerine kurulmuştur imam hatipler... Galiba imam ihtiyacımızın bir on katı kadar fazla öğrenci var. O neden?

Hülya Avşar: Nurseli'nin de dediği gibi o okullardan her mezun olan imam mı olmak zorunda?
    Esra Elönü: Tabiki değil...
    Hülya Avşar: Peki üniversitelerde imam hatip olarak var mı?
    Esra Elönü: İlahiyat var...
    Hülya Avşar: Mesela imam hatip mezunu birisi tıbbı tutturabilir mi? Ya da hukuku tutturabilir mi?
    Esra Elönü: Tuttutarbilir tabiki... Sonuçta aynı dersler...

Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet 1258590894-1
    SİZ TÜRBAN ERKEKLER TAKKE Mİ TAKIYOR?
    Hülya Avşar: Peki günah olan ne var? Mesela kız erkek karışık okullarda... Erkekler de takke mi takıyor?
    Esra Elönü: Hayır... Sonuçta erkeğin örtünme gibi bir durumu söz konusu değil o nedenle erkekler gayet rahatlar... Onlar da emredilen gibi giriyor okula biz de emredilen gibi giriyoruz.
    İMAM HATİPTE AŞK VAR MI?
    Hülya Avşar: Peki orada aşk olabiliyor mu?
    Esra Elönü: Benim bu aşk olayına sadece söyleyeceğim tek şey şudur; Muhafazakar kesimdeki aşkı herkes çok merak ediyor. Kadın kadındır, erkek erkektir... Dolayısıyla muhafazakar kadının aşkı, yok muhafazakar erkeğin kadınlara bakış açısı diye bir şey yok! Bunun günah kısmını belirleyen de yine kadın ve erkektir. İmam hatipte aşk olabilir... Çok insani ve doğal bir şey... Ama bize öğretilen bir şey vardır... Nedir? Zinanın haram olduğudur? Yani o boyuta gelirse... Ama şimdi büyükşehirde yaşıyorsunuz... Bu tarz insani duyguları da muhazafakar kesimden bir anda soyutlayamazsınız. Bizim hakkımızın avukatı Allah'tır...

Esra Elönü: Kafamda bir kalıp var ve öyle giyinmek istiyorum. Ama asla tesettüre aykırı olmamak şartıyla...
    Hülya Avşar: Tesettür sadece başla ilgili bir şey mi?
    Esra Elönü: Asıl tesettür kalbi günaha kapatmaktır. Ondan sonra vücudumuz ve başımız tabiki...
    Hülya Avşar: (Türbanın altındaki boneyi işaret ederek) Şu başınızdaki şey sizi rahatsız etmiyor mu? Mesela yazın özellikle...
    Esra Elönü: O çok güzel bir şapka benim için...
    Hülya Avşar: Şapka mı o?
    ŞU BENİM İKİ TEL SAÇIM GÖRÜNSE NE OLUR?
    Nurseli İdiz: Ben şeyi algılayamıyorum... Şu benim iki tel saçım görünse ne olur? Görünmese ne olur? Asıl bence tahrik eden yer gözdür... Bir kutu sprey sıktı adamcağız kafama... Bu görünse ne olur Allah aşkına?
    Hülya Avşar: Kesinlikle doğru söylüyorsun... (Esra Elönü'yü anlatarak) Mesela senin gözlerin de iri... Siyah kalemlerle de çok hoş olmuş... Makyaj günah değil ama sanırım...
    Esra Elönü: Aslında makyaj günah! Ama şöyle tabi... Şuh hali... Kadındaki tanımlanan nokta odur... Sonuçta ben böyle istiyorum ve sürüyorum...
    HEM TESETTÜRE GİR HEM MAKYAJ YAP BU NASIL İŞ?
    Hülya Avşar: İşte şimdi bunu anlayamıyorum bak, tesettürlüyüm ama ben bunu böyle isteiğim için de gözümü de boyuyorum ama günah... Benim buralarda bir algılama problemim oluyor.
    Nurseli idiz: Şekilde olmaması gerekir günahın, yürekte olması gereklidir diye düşünüyorum.
    Hülya Avşar: O zaman saçını da açsın
    Esra Elönü: Çok başka şeyler ama... Ben mesela makyajı yapıyorum ama çok sevdiğim için yapıyorum. Ama düşündüğüm bir şey daha var... İnsanların zaaflarını tetikleyenler hep kadınlar mıdır?
    HİÇ ERKEK ARKADAŞIN OLDU MU?
    Hülya Avşar: Hiç erkek arkadaşınız olmadı mı flört anlamında?
    Esra Elönü: Hayır olmadı. Tabiki İslam'ın kuralları söz konusudur ama buna tabusal bakmayalım. Benim böyle bir boş vaktim olmadı.
    Hülya Avşar: Görüyor musunuz Nurseli'cim, boş vakit olarak bakılıyor buna...
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Empty
    MesajKonu: Geri: Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet   Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet Icon_minitimePerş. Kas. 19, 2009 5:48 am

Ne demeli bilmiyorum ki....
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

Hülya Avşar- Nurseli İdiz imzalı rezalet
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » REZALET VE YANLI TANITIM
    » Muharrem Ertaş kalktı göç eyledi avşar elleri