.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Vote_lcapHaşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar I_voting_barHaşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Vote_rcap 
berfin
Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Vote_lcapHaşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar I_voting_barHaşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
sevgi 2023 beden sıcak kadın papatya bahar belkide sevmek hatırla mutluluk zorunlu sarı özgürlük SosyoLoji neden odun şair elveda değilim paint yorumsuz 2022 yalnızlık Dost muhtesim
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar

YazarMesaj
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Empty
    MesajKonu: Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar   Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Icon_minitimeÇarş. Nis. 21, 2010 11:27 pm

Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar Hasim-kilic-tan-sert-aciklamalar_9493_o

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Devletin Zirvesinin Önünde Yaptığı Konuşmada Yargının Sorunlarını Anlattı.Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, mahkemenin 48. kuruluş yıldönümü ve yeni üyelerin yemin töreninde devletin zirvesinin önünde yaptığı konuşmada yargının sorunlarını anlattı. Törene Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan ve CHP lideri Deniz ****** da katıldı.

İŞTE KILIÇ'IN KONUŞMASINDAN SATIRBAŞLARI:

Yargının tarafsızlığı konusunda herkesin ittifak etme zorunluluğu vardır. Toplumun geleceğe dair korkuları, yıllarda istismar edilerek kullanılmış, işkencelerin faili meçhullerin meşru zemini oluşturulmaya çalışılmıştır.

Hangi kurum mensubu olursa olsun, hukukun dışına çıkan eylemi sahip olduğunda, onu koruma çabaları yerine yargı bedeli ödetme ve hesap sorma makamıdır. Yargı gelecek kuşaklara kapanmamış hesap bırakmaması gelen bir güçtür. Yargı bu hesabı görmeye başladığında, elindeki adalet terazisinin ayarını bozarsa toplumun güvenini kaybedecektir.

HUKUKUN GÜCÜ AZALIRSA GÜÇLÜNÜN HUKUKU GEÇERLİ OLUR

Hukukun gücünün azaldığı yerde güçlünün hukuku geçerli olur.

İnsanlar, insanlar arasındaki anlaşmazlıkları çözecek otoriteye olan ihtiyaç devlet egemenliğini doğurmuştur.

Eksen kaymasının gerçekleştiğini görüyoruz. Yıllardır soruşturma hukukunun haksız uygulamalara konu olmuş insanları görmezden gelenler, bugün yargıdan şikayet etmektedir.

CEZAEVİ,NDE YATANLARIN YARISI TUTUKLU

Ne yazık ki Adalet Bakanlığı, Adli Sicil ve İstatistik Müdürlüğü'ne baktığımızda, cezaevlerinde yatanların sayısı 116 bin görülmektedir. Bu sayının toplamda yüzde 52'si tutuklu olarak cezaevindedir. Cezaevinde yatanların yarıdan fazla tutukludur.

Ülkemizdeki itibarlı rütbeli makam sahibi insanlar, usul yasalarının yanlış uygulandığı söylenir hale geldi. Doğru olan ise, yüzde 52 olan tutuklu sayısının sorgulanmasıdır. Etkin, süratli, tarafsız ve bağımsız bir yargı konusunda yaşanan olumsuzluklar AİHM'e şikayet yolunu cazip kılmaktadır. Yüksek yargı organlarına ait bilgi siteleriyle, hiçbir yorum yapmadan bazı bilgiler vermek istiyorum.

YARGITAY'IN İŞ YÜKÜ FAZLA

2009 yılı itibariyle Yargıtay Başkanlığı'nın iş yüküne bakıldığında, Ceza dairelerinde 520 bin hukuk dairelerinde 480 bin, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nda 600 bin dava dosyası bulunmuştur.

2008 yılına dava sonuçlanma zamanlarına bakınca savcılıklarda 346 gün, Ceza mahkemelerinde 258 gün, Yargıtay'ın Ceza dairelerinde 838 gün, toplam 1442 gün, yani 4 yıl sonra Ceza davalarının kesinleşerek sonuçlandığı görülmektedir. Yargıtay Ceza dairelerinde, 15 bin dosyanın zaman aşımına uğradığı saptanmıştır.

VATANDAŞLAR ADİL YARGILANMA KONUSUNDA ACILAR YAŞIYOR

Amacım Türk yargı sisteminin içinde bulunduğu tabloyu ortaya koymaktır. Yargının bağımsızlığı konusunda, yaşadığı sorunları göz ardı ederek bu tablo değerlendirildiğinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının adil yargılanma konusunda yaşadığı acıları gözler önüne sermektedir.

Ülkemizin mevcut sistemiyle çağdaş devletleri yakalaması asla mümkün değildir. AB ilerleme raporlarında da bağımsız tarafsız etkin bir yargının gerekliliğine işaret edilmiş, Türkiye ise bu engeller için söz vermiştir.

YÜKSEK YARGIDA SEÇİM TELAŞININ OLMADIĞI GÜN YOK

Yüksek yargıda Seçim telaşının olmadığı günler sayılıdır diyebiliriz. Seçim sisteminin gereği olan ziyaretler görüşmeler ciddi zaman kaybına neden olduğu gibi, Seçim psikolojisinin yargı mensuplarındaki belirleyici etkisi gruplaşmayı da beraberinde getirmektedir. Bu Seçim şekillerinin yeniden düzenlenmesi, yargının tarafsız ve bağımsızlık konusuna çok katkı sağlayacaktır.

YARGIDA ŞEFFAFLIK SAĞLANMALI

Yargıda şeffaflık açılmalıdır. TBMM'de olduğu gibi Anayasa Mahkemesi başta olmak üzere Yargıtay ve Danıştay'ın genel kurulundaki görüşmelerin kayda alınması, herkese açık olması sağlanmalıdır.
    (haberler com)

Haşim Kılıç'tan Sert Açıklamalar
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » İRANDAN KATİLE İSRAİLE SERT TEPKİ
    » 'Umre'ye neden gittin?'e sert cevap
    » Barak, İran'a sert yaptırımlar istedi
    » HİLMİ ÖZKÖKTEN ERDİL'E SERT CEVAP