.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Vote_lcapPKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı I_voting_barPKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Vote_rcap 
berfin
PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Vote_lcapPKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı I_voting_barPKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
yorumsuz kadın Dost belkide zorunlu neden 2023 odun yalnızlık muhtesim paint 2022 şair elveda sevgi sarı değilim beden SosyoLoji papatya bahar mutluluk sevmek hatırla özgürlük sıcak
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı

YazarMesaj
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Empty
    MesajKonu: PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı   PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı Icon_minitimePtsi Haz. 21, 2010 10:06 pm

PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı 84646PKK’nın da olduğu terör örgütlerine akıl ve eğitim verme gibi yardımları yasaklayan terör yasasını onayladı.
    ABD Yüksek Mahkemesi, 11 yıldır gündeminde olan davada kararını verdi ve PKK'nın da aralarında bulunduğu terör örgütlerine akıl ve eğitim verme gibi “maddi yardımları” da yasaklayan terör yasasını onayladı. Başyargıç John G. Roberts Jr., karar sonrası yaptığı açıklamada “Kürtler adına konuşabilirsiniz ama PKK'ya akıl vermeye ve birlikte çalışmaya kalkarsanız hakkınızda ceza davası açılır” dedi.

PKK'nın ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından terörist örgüt listesine alındığı 1996 yılında çıkarılan yasa sonrasında, ABD tarafından terör örgütü kabul edilen organizasyonlara her türlü yardım yapmak suç olarak kabul edilmiş ve bu süreden beri ABD'de yaklaşık 150 kişi hakkında soruşturma açılıp ömür boyu hapis de dahil olmak üzere çeşitli cezalar verilmişti.

İfade özgürlüğü değil

PKK'ya destek olmaktan yargılanan California Üniversitesi profesörü emekli yargıç Ralph Fertig ve “Humanitarian Law Project” isimli organizasyon başta olmak üzere 5 örgüt, terör örgütü üyelerini eğitmenin ve onlara haklarını öğretmenin terörle ilgili olmadığını ve “ifade özgürlüğü” kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini savunuyorlardı.

Karara uymayanlara 15 yıl

ABD'nin terörle mücadele yasası, 11 Eylül 2001'deki saldırıların ardından “Vatanseverlik Yasası” ile daha da sıkılaştırılmıştı.
    Yasayı ihlal edenlere 15 yıl hapis öngörülmüş ancak California'daki 9. Bölge Temyiz Mahkemesi, yasanın “muğlak” olduğuna hükmetmişti.
    Böylece PKK'nın sözde “insani yardımları” için “eğitim”, “uzman görüşü”, alması serbest bırakılmıştı.
    Ancak ABD yönetiminin Yüksek Mahkeme'ye taşıdığı davada alınan bu son karar PKK ve Tamil Kaplanları gibi terör örgütlerine büyük bir darbe oldu.
    Artık ABD Dışişleri Bakanlığı'nın terör örgütleri listesindeki bir gruba, barışçıl amaçlarla da olsa her türlü uzman danışmanlığı ve eğitim faaliyetlerinin sağlanması yasak.

BM'de konuşabilirler

Şiddet ve teröre sert bir şekilde karşı olduğunu ifade eden Yüksek Mahkeme Başyargıcı John G. Roberts Jr., buna rağmen yardım gruplarının fikirlerini Birleşmiş Milletler çerçevesinde belirtebileceklerine inandığını söyledi.

Yasaya karşı çıkan yargıçlar Stephen G. Breyer, Ruth Bader Ginsburg ve Sonia Sotomayor, Anayasa'da teminat altına alınan özgürlüklere herhangi bir kısıntı getirilmemesi gerektiğini savunarak karşı yönde oy kullandılar.

PKK'ya darbe! ABD yeni yasayı onayladı
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Yeni ehliyet alacaklara yeni uygulama
    » barcaya darbe yapıldı
    » 15 Temmuz 2016 Darbe Bildirisi
    » Yeni kimlik kartı
    » ‘Balyoz’ darbe planı Google rekoru!