.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Vote_lcapADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  I_voting_barADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Vote_rcap 
berfin
ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Vote_lcapADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  I_voting_barADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
elveda yalnızlık 2022 kadın odun beden özgürlük zorunlu sarı Dost muhtesim yorumsuz paint değilim belkide papatya neden SosyoLoji sevgi bahar mutluluk hatırla 2023 şair sevmek sıcak
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..

3 posters
    YazarMesaj
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Empty
    MesajKonu: İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..    ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 12:34 am

ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  X1pjzf2ryhxrwtsbre9koxtnv3

İnsanın eşi olmalı, bakarken yüreğinin kabardığı, gözlerinden gözlerine yüreğinin aktığı...aşık olduğu bir eşi olmalı!

Sabah gözlerini açtığında, yanında olduğunu görüp, şükürler etmeli Yaradana. Koklamalı saçlarını. Uyuyan eşine şefkatle bakıp, usulca dokunmalı yüzüne, varlığını hissedebilmek için. Parmakları titremeli, incitirim korkusuyla. Sürekli çağlayan bir pınar olmalı gönlü...kramplar girmeli midesine, onsuzluk aklına geldikçe!

Rüzgar onun kokusunu getirmeli, yağmur onun sesini. Elleri yanmalı ellerini tutabilmek için. Akşam onu görecek diye, pırpır etmeli yüreği. Kelebekler gibi olmalı insanın kalbi. Ayakları birbirine dolaşmalı heyecandan, eve dönerken eşi. Beklemek asırlar gibi uzun gelmeli. Gelişi ile sonsuz bir nur dolmalı içine.

Yüzüne baktığında, konuşmadan anlamalı derdini, tasasını, öfkesini, sevincini, coşkusunu...vs. Güven duymalı, herşeyiyle. Başını göğsüne koyup, huzurla uyuyabilmeli, tüm düşüncelerinden arınmış olarak. Babası, abisi, arkadaşı, dostu, sırdaşı, anası, çocuğu olmalı...Şımarabilmeli yanında. Kıskanılmalı zaman zaman da...

Bir eşi olmalı insanın!!!

Sabah yolcularken işine, içi acımalı, daha yollarken özlemeye başlamalı. Seni şimdiden özledim!!!

Akşam dönüşünü beklemeli sabırsızlıkla. Gözleri yollarda kalmalı ve kapıyı çalmadan açmalı...aşkla karşılamalı, hasretle sarılmalı boynuna, özlemle koklayıp, öpmeli, yıllarca uzak kalmışcasına! Her günü bir başka güzel olmalı yaşamın, bir başka özel, bir başka soluklanmalı her anında. Verdiği hiç bir şeyin yeterli olmadığını düşünüp, kahrolmalı, daha fazla ne yapabilirim diye düşünmeli. Mutluluk saçmalı etrafına.

Bir eşi olmalı insanın, cennetten köşe almışcasına sevdiği, sakındığı, bakmaya kıyamadığı...Her bir hücresinden aşkın fışkırdığı, çölde okyanusu yaşadığı bir eşi olmalı!!!
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

MesajKonu: Geri: İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..    ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 12:38 am

ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  136501 Sabah gözlerini açtığında, yanında olduğunu görüp, şükürler etmeli Yaradana. Koklamalı saçlarını. Uyuyan eşine şefkatle bakıp, usulca dokunmalı yüzüne, varlığını hissedebilmek için. Parmakları titremeli, incitirim korkusuyla. Sürekli çağlayan bir pınar olmalı gönlü...kramplar girmeli midesine, onsuzluk aklına geldikçe!
    karanfil
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    karanfil

Ruh HaLi : ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Ozlemi10
    Hangi ülkedensiniz : ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 868

MesajKonu: Geri: İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..    ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 2:02 am

Bir eşi olmalı insanın, cennetten köşe almışcasına sevdiği,
    sakındığı, bakmaya kıyamadığı...Her bir hücresinden aşkın fışkırdığı,
    çölde okyanusu yaşadığı bir eşi olmalı!!!
    Emeğine sağlık canım çok güzel çok beğendim.
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

MesajKonu: Geri: İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..    ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 4:11 am

çok tşkler canımsın seni çok özledim görüsemiyoruz öptüm canımı.
    İnsanın eşi olmalı, bakarken yüreğinin kabardığı, gözlerinden gözlerine yüreğinin aktığı...aşık olduğu bir eşi olmalı!
    berfin
    TecrubeLi ÜyE
    TecrubeLi ÜyE
    berfin

Ruh HaLi : ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Sessiz10
    Teşekkür Sayısı : 1847

MesajKonu: Geri: İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..    ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 9:52 am

Sabah yolcularken işine, içi acımalı, daha yollarken özlemeye başlamalı. Seni şimdiden özledim!!! :))))))))))))))))))

emegıne saglık leylancım evet haklsın bir eşi olmalı insanın!!!!!!!!!! öpöpkiss
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

MesajKonu: Geri: İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..    ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimeC.tesi Ara. 18, 2010 10:46 pm

Bir eşi olmalı insanın, cennetten köşe almışcasına sevdiği, sakındığı, bakmaya kıyamadığı...Her bir hücresinden aşkın fışkırdığı, çölde okyanusu yaşadığı bir eşi olmalı!!!
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

MesajKonu: Geri: İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..    ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimeC.tesi Ara. 18, 2010 10:49 pm

emegıne saglık leylancım evet haklsın bir eşi olmalı insanın!!!!!!!!!!
    Berfodan alıntı:

ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  802719

BU berfoyu biri dövebilir mi acaba malum ben yaşlandım artık kımseyi dövmyorum da:)
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com
    karanfil
    ÖzeL ÜyE
    ÖzeL ÜyE
    karanfil

Ruh HaLi : ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Ozlemi10
    Teşekkür Sayısı : 868

MesajKonu: Geri: İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..    ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimePaz Ara. 19, 2010 9:48 pm

Berfo yu ben dövebilirim ama kendini özlettiği için. Berfooo ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  802719:))))))))))
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

MesajKonu: Geri: İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..    ADAM - İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..  Icon_minitimePtsi Ara. 20, 2010 2:59 am

tşkler arkadaslar hoşgeldinnnnnnnn berfin :) seni görmek çokkk güzel.

İnsanın Bir Eşi Olmalı Ama Adam Gibi..
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » İnsanların Dediği Gibi Değil,Allahın dediği gibi din
    » Berlusconi ŞAKA GİBİ ADAM
    » Erkek severse adam gibi sever
    » DOST Nasıl olmalı Bence böyle olmalı
    » BİZ ADAM DEĞİLİZ ADAM SİZDE