.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Vote_lcapRıdvan Dilmen nerede? İşte burada! I_voting_barRıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Vote_rcap 
berfin
Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Vote_lcapRıdvan Dilmen nerede? İşte burada! I_voting_barRıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
sarı yorumsuz hatırla yalnızlık odun 2022 bahar sevmek neden muhtesim değilim kadın sıcak özgürlük zorunlu şair elveda beden Dost 2023 belkide SosyoLoji paint papatya mutluluk sevgi
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada!

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Empty
    MesajKonu: Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada!   Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! Icon_minitimeCuma Tem. 22, 2011 4:54 am

Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada! 825290604

Rıdvan Dilmen nerede? Hayırdır inşallah Rıdvan Dilmen aranıyor mu? Rıdvan Dilmen aranmıyor ama ortalıklarda yok, neden yorum yapmıyor?

Futbol’da şike!

Operasyon başladı!

31 kişi tutuklandı ve cezaevine konuldu!

Tutuklananlar arasında çok ünlü insanlar var!

Yaklaşık 20 gündür bu mevzularla yatıp kalkıyoruz. Futbolda şike operasyonu bütün futbolseverleri çok üzmüş durumda. Üzülmek bir kenara dursun, herkesin morali çok bozuk. Bir taraftar olarak ne yapılan transferlere sevinebiliyorum, ne de yapılacak maçların heyecanına katılmak içimden geliyor. İçimiz karardı desem yeridir. Bunca derdin, problemin arasında eğlendiğimiz, hayatımıza renk katan, birbirimizle dalga geçtiğimiz futbol oyununu ne hale getirdiler. Sanki biri elimizdeki oyuncağımızı aldı ve bizi çocuk gibi küstürdüler. Oynamıyoruz işte! Oynamak içimizden gelmiyor!

Futbolun bu hallerine üzülürken birileri de çıkmış o nerede, bu nerede, şu neden konuşmuyor ve yorum yapmıyor diyerek ortalığı iyice bulandırmaya çalışıyor. İnsanların canları burnunda. Çünkü her kafadan bir ses çıkıyor. Etraf haber kirliliğinden geçilmiyor. Ağzı olan konuşuyor. Bank Asya 1. Lige düşenler, puanları silinenler, 87 yıl hapsi istenenler, atlar, paralar, çantalar, telefon dinlemeleri, gizli kamera çekimleri, poşetler ne ararsan var. Delilleri bilmeden, insanların polise ve savcılara anlattıklarını okumadan, ortalıkta bir iddianame yokken herkes hakim oldu, savcı oldu, polis oldu, avukat kesildi.

En çok sorulan kişi ise Türk futbol tarihinin en büyük futbolcularından şeytan lakaplı Rıdvan Dilmen.

Rıdvan Dilmen nerede?

Hayırdır inşallah Rıdvan Dilmen aranıyor mu?

Rıdvan Dilmen aranmıyor ama ortalıklarda yok, neden yorum yapmıyor?

Rıdvan Dilmen nerede olabilir bilmiyorum ama o, sevdiğine, sevgilisine ihanet etmez. Fenerbahçe’sine bir zarar gelsin istemez. Sırf bu yüzden ortalıklarda görünmüyor olabilir. Gerçi birkaç gün önce Aziz Yıldırım’ı ziyaret etmek için Metris Cezaevi’ne geldi, ama şike konusunda sessiz kaldığını merak eden bayağı kişi var.

Rıdvan Dilmen küçük bir çocukken mahalle maçlarının aranan adamıydı. Tam bir Cemil Turan hastasıydı. 1962 yılında Nazilli’de doğmuş Rıdvan Dilmen. 12 yaşındayken babası Mehmet Lütfü Bey vefat etmiş. O yaşlarda babasız kalmak zor olsa gerek. Rıdvan’ın ağabeyi Ercüment de futbolcu ve ailenin gelirine katkı olsun diye bir süre Denizlispor’da forma giymiş. 13 yaşında keşfedilen Rıdvan Aydın, Sümerspor’da futbola başlamış. İlk transferini 25 futbol topu karşılığında Muğlaspor’a giderek yapmış. 19 yaşında Boluspor ve 21 yaşında Sarıyer takımına transfer olmuş. Süper yeteneği ile takımları peşinden koşturan Rıdvan Dilmen 25 yaşında olaylı bir şekilde Fenerbahçe’ye transfer olmuş! Başka bir deyişle hayallerinin takımına gelmiş! Fenerbahçeli Rıdvan Dilmen hayallerinin takımıyla şampiyonluklar yaşamış, Fenerbahçe için 32 gol, kariyerinde 62 gol atmış. 24 kez A Milli Takımın formasını giymiş ve 5 gol kaydetmiş. Oğuz, Aykut ve Schumacher ile takım arkadaşlığı yapmış. Fenerbahçe için defalarca sakatlanmış ama her seferinde takımı için her şeyini veren bir futbolcu olmuş. Fenerbahçeliliğinden asla taviz vermemiş. Taktik zekası, çabukluğu, topla aniden hızlanabilmesi ve oyuna hakimiyetiyle ün kazanmış bir deha. Kariyeri boyunca 3 kere sarı kart görmüş. Kırmızı kart yok! İşte futbolcunun zeki, çevik ve ahlâklı olanı!

Rıdvan Dilmen “Allah bana ölmeden bir gün önce futbol oynatsın.’’diyebilecek kadar futbol sevdalısı bir adamdır.

Futbol oynadığı yıllarda “Sadece Fenerbahçe’de oynarım, kimse transfer teklifi ile gelmesin’’diyebilecek kadar da Fenerbahçeli” dir.

Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada…

Münir Üstün - Haber 7
    munirustun@gmail.com
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

Rıdvan Dilmen nerede? İşte burada!
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Rıdvan Dilmen kalp krizi geçirdi
    » Rıdvan'ın büyük G.Saray sırrı!
    » Nerede Kalmıştık...?
    » İsmet İnönü'nün mezarı nerede?
    » “Er Getire Hak Yetire” Anlayışı Nerede Kaldı?