.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Vote_lcapRotariu'nun Büyük Mücadelesi I_voting_barRotariu'nun Büyük Mücadelesi Vote_rcap 
berfin
Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Vote_lcapRotariu'nun Büyük Mücadelesi I_voting_barRotariu'nun Büyük Mücadelesi Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
Dost neden sevmek yorumsuz 2022 belkide elveda odun SosyoLoji sıcak muhtesim yalnızlık sevgi şair kadın bahar hatırla mutluluk değilim paint zorunlu beden papatya özgürlük sarı 2023
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Rotariu'nun Büyük Mücadelesi

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Empty
    MesajKonu: Rotariu'nun Büyük Mücadelesi   Rotariu'nun Büyük Mücadelesi Icon_minitimePtsi Eyl. 26, 2011 7:21 am

Galatasaray'ın Rumen futbolcuları denince pek çok kişinin aklına ilk olarak UEFA Kupası'nı kazanan efsane kadronun efsane 10 numarası Gheorghe Hagi ve defansın bel kemiği Gheorghe Popescu gelir. Oysa 1990'ların başında Galatasaray'da top koşturmuş bir büyük Rumen futbolcu daha vardır. Sarı kırmızılıların hiç unutmadığı bu isim Iosif Rotariu'dur. Pek çok Galatasaraylı, onu 1992'de Galatasaray ile Werder Bremen arasında oynanan Kupa Galipleri Kupası Çeyrek Final maçının 90'ıncı dakikasında kaçırdığı golle hatırlar. Oysa Rotariu, bugün ülkesinde bambaşka bir yönüyle, evlat edindiği kızını yaşatmak için verdiği büyük mücadeleyle manşetleri süslüyor.

HİÇ TEREDDÜT ETMEDİ

49 yaşındaki Rotariu'yu futbol sahalarındaki mücadelelerden, küçük bir kız çocuğunun yaşam ile ölüm arasındaki mücadesinin tarafı olmaya iten hikâye şöyle gelişti: Ailesinin bebekken terk ettiği Kassandra, kendisine bakan büyük annesi tarafından öldüresiye dövüldükten sonra üç yıl önce bir hastaneye bırakıldı. Yüzüne asit atılan ve bir tür kemik iliği enfeksiyonu olan "osteomyelitis" hastalığı nedeniyle yürüyemeyen 3 yaşındaki Kassandra, hayırseverlerin yardımıyla birkaç ameliyat geçirdi. Ancak ilk ameliyatların ardından Kassandra başı boş bırakılınca, hastane çocuğa kol kanat gerecek bir aile bulmaya karar verdi. Doktorların ilk aradığı aile, daha önce Christian adlı şeker hastası bir çocuğu evlat edinen Rotariu ailesiydi. Böylece Rotariu çifti, talihsiz çocuğu evlat edinmeye karar verdi.

HAGİ'DEN DESTEK

Ancak Kassandra, 3 yıl içerisinde 20'den fazla ameliyat geçirmek zorunda kaldı. Dolayısıyla Rotariu ailesi de tutarı 100 bin euro'yu bulan tedavi masraflarını karşılamak için büyük bir yardım kampanyası başlattı. İlk destekçiler, Rotariu'nun aralarında Hagi ve Popescu'nun da bulunduğu eski milli takım arkadaşları oldu. Geçen yıl haziran ayında bir gösteri maçı düzenleyen Rumen futbolunun "altın nesli", maçın gelirini Kassandra'ya bağışladı. Ardından ise televizyon kanallarında yardım için SMS kampanyaları düzenlendi. Ancak ameliyatlar sürdüğü için masraflar bitmiyordu. Tüm servetini tüketen Rotariu, kurduğu bir internet sitesinde "Kassandra'nın yeniden yürümesine yardım edin" sloganıyla bağış toplamaya başladı. Bugün 6 yaşında olan Kassandra, ekimde 29'uncu ameliyatı için bıçak altına yatacak. Rotariu ailesi ise, minik kızlarının gelecekteki ameliyatları için bağış toplamayı sürdürüyor.

İKİNCİ EVLATLIK ÇOCUKLARI...

Kassandra'ya kol kanat gerecek bir aile arayan doktorlar, daha önce Christian adlı şeker hastası bir çocuğu evlat edinen Rotariu ailesine haber gönderdi. Talihsiz kıza sahip çıkmak için bir an olsun düşünmediklerini söyleyen Rotariu, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Korkunç işkenceler görmüş. Biz evlat edindikten sonra da travmayı kolay atlatamadı. Her gece kâbus görerek uyanıyordu. Yanında olduğumu bilsin diye ben de geceler boyu uyumadım. Şimdi ailemizin ayrılmaz bir parçası."

http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

Rotariu'nun Büyük Mücadelesi
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Çeçenistan'da bir diriliş mücadelesi
    »  O EN BÜYÜK GERÇEKLİĞİMİZ.
    » Allah büyük
    » aŞk büyük yazılmaz
    » En Büyük varlık sev Gi