.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Tantan’a yakışmayan karalamalar! Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
Tantan’a yakışmayan karalamalar! Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
Tantan’a yakışmayan karalamalar! Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
Tantan’a yakışmayan karalamalar! Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
Tantan’a yakışmayan karalamalar! Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
Tantan’a yakışmayan karalamalar! Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
Tantan’a yakışmayan karalamalar! Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
Tantan’a yakışmayan karalamalar! Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
Tantan’a yakışmayan karalamalar! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
Tantan’a yakışmayan karalamalar! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
Tantan’a yakışmayan karalamalar! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
Tantan’a yakışmayan karalamalar! Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
Tantan’a yakışmayan karalamalar! Vote_lcapTantan’a yakışmayan karalamalar! I_voting_barTantan’a yakışmayan karalamalar! Vote_rcap 
berfin
Tantan’a yakışmayan karalamalar! Vote_lcapTantan’a yakışmayan karalamalar! I_voting_barTantan’a yakışmayan karalamalar! Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
belkide 2023 Dost neden sıcak hatırla 2022 elveda mutluluk beden sevmek değilim bahar sarı odun yorumsuz sevgi zorunlu şair yalnızlık özgürlük papatya paint SosyoLoji kadın muhtesim
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

Tantan’a yakışmayan karalamalar!

YazarMesaj
    Muhtesim
    Admin
    Admin
    Muhtesim

Ruh HaLi : Tantan’a yakışmayan karalamalar! Sessiz10
    Hangi ülkedensiniz : Tantan’a yakışmayan karalamalar! Turkey-1
    Teşekkür Sayısı : 10146

DoSt GüLLeRİ
    ŞİİRLERİM: 22

Tantan’a yakışmayan karalamalar! Empty
    MesajKonu: Tantan’a yakışmayan karalamalar!   Tantan’a yakışmayan karalamalar! Icon_minitimePaz Ocak 25, 2009 11:52 am

Ama öyle görünüyor ki; konuşmaları ile, açıklamaları ile, çok gizli bilgilere sahipmiş gibi estirdiği rüzgar arkasında, en temel konularda çok büyük yanlışlar yapan bir kimliğe sahip!..

Devletin içinde bulunduğu temel sorunların tesbitinde, doğru değerlendirmeleri var..

Bürokratın, siyasetçinin vs. birçok kesimin iç içe olduğu bir yapılanmanın, devleti soyduğu yönündeki tesbitinde, yüzde yüz haklılık payı var..

Ama geliyor, “28 Şubat’ta başörtülülerin Beyazıt’taki gösterilerinin arkasında ne vardı? Amaç ne idi?” diyerek, en temel bir hak talebinin, aslında karanlık bir hedefi olduğu imâsında bulunabiliyor!

O gösterileri, o mağduriyetleri yakînen bilen bir insan olarak merak ediyorum, Sayın Tantan, niçin başörtülüler için o imâlı suçlamalarda bulunuyor?

Ne olabilir o gösterilerin arkasında?

Tantan’ın eşi başörtülü..

Tantan’ın eşi, bir kamu kurumunun kapısından geri çevrildiğinde, “Oh ne güzel oldu! Beni şu kamu kurumunda kapıdan içeri almadılar” diye bayram mı eder acaba?

Tantan’ın bizzat kendisi, eşi bu mağduriyeti yaşadığında, “Ne güzel olmuş, benim eşimi Bakanlık yaptığım kurumun kapısından içeri almamışlar” diye sevinç gösterisinde mi bulunur acaba?

Ne yapsaydı o kızlar?

Üniversite kapısından geri çevrildiklerinde ne yapsalardı?..

Gösteri yapmayıp da, ne yapacaklardı?

Uzun yıllar polislik yapmış, arkasında hiçbir destek olmadan, kendi imkânları ile İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturan, meslekî kıdemini Bakanlık’la taçlandırmış muhafazakâr bir insan, başörtülü kızlara nasıl böyle bir suçlama yapabilir?

Meslekî hayatı boyunca, binlerce olayın içinde bizzat yaşamıştır.. Bir küçücük kelime yüzünden insanların öldüğü, öldürüldüğü bir ülkede, sıradan bir yol verme yüzünden dahi insanların birbirinin kanını akıttığı bir ülkede, öğrenim hakları kısıtlanmış insanlar, illegal eylemlere teşebbüs etmemiş, sadece Beyazıt’ta gösterilerle yetinmiş iseler, onları tebrik etmekten başka ne yapabilir bir insan?!

Ama Sayın Tantan, tebrik etmeyi bir kenara bırakın, bir de karalamada bulunuyor.. İmâlı imâlı, “Arkasında ne vardı?” diyor!

Devlete sahip çıkan bir insan, bu anlamsız yasağı, “devleti ele geçirenlerin, soygun düzenini sürdürmek için başvurdukları alçakca bir hak gasbı” olarak yorumlaması gerekirken, tam aksini yapıyor.. Kalkıyor, hakları gasp edilen öğrencileri, “Arkalarında kimler vardı” diye suçlamaya teşebbüs ediyor!
    Ben beklerdim ki; Sayın Tantan esas “Yasağın arkasında neler var?” onu sorsun.. “Yasakçıların arkasında kimler var?”, onu sorsun, sorgulasın..

Gece-gündüz çalışmış, üniversiteyi kazanmış kızların “okumak”tan başka ne amaçları olabilir ki? Kimisi 2. sınıfta, kimisi 3. sınıfta. Tıp Fakültesi’nin 6. sınıfında olup, başörtü yasağı sebebi ile kaydı silinen öğrenciler bile vardı.. Ne yapacaktı o kızlar? Beyazıt Camii önünde gösteri yapmayıp da, ne yapacaklardı?
    Ne istiyor Sayın Tantan?

Devleti yönetenlere, devlet yönetiminde bugün dahi etkili konumda olan, “Devlet bizden sorulur..” diyen o malûm kişilere “Siz ne yapıyorsunuz? Sizin bu yaptığınızın, devlet ile milleti birbirine düşürmekten başka ne işlevi olabilir? Bırakın şu anlamsız yasakçılığı sürdürmeyi” demesi gereken bir muhafazakâr siyasetçi, hakları çiğnenmiş kızları suçlayarak, ne elde etmek istiyor olabilir?..

Evet, merak ediyorum, sonrasını nasıl tamamlayacak Sayın Tantan?

Tabiî şu soruyu da sormalı kendisine: “Madem ki Beyazıt’taki gösterilerin arkasında bir başka plan vardı. Sizin de devri iktidarınız olan o malûm süreçte başörtü yasağını kaldırırdınız, gösteriler de sona ererdi. Gösterilerle birlikte, o kastettiğiniz kirli plan da bozulmuş olurdu! Niye kaldırmadınız yasağı?”

Evet, hem kendisine, hem de aynı hükümette görev yaptığı kişilere sormalı Sayın Tantan..
    Sormalı ve cevap bulmalı bu soruya..

Başörtülü kızları, bilerek veya bilmeyerek, bir oyunun içine düşmüş olarak görüyorsanız, “Yasağı kaldırarak oyunu niçin bozmadınız?!”

Niçin?!
    http://muhtesimturhan.yetkinblog.com

Tantan’a yakışmayan karalamalar!
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » AKP'ye karşı; Tantan Cindoruk ve Şener VİDEO