.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
şamil tayar ve chp Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
OOO KİMLER GELMİŞ
şamil tayar ve chp Image-6F24_4B24C70E
Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

.Sözüm Ona.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Sözüm Ona.

.____ SÖZÜM ONA ____.

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİLetiŞiM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Trabzonspor ADANADA puansız Kaldı
şamil tayar ve chp Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:38 am tarafından Muhtesim

» Fırtına Adana'da Esemedi
şamil tayar ve chp Icon_minitimeCuma Ekim 06, 2023 8:36 am tarafından Muhtesim

» spartak trnava 1 - 2 Fenerbahçe
şamil tayar ve chp Icon_minitimePerş. Ekim 05, 2023 10:08 am tarafından Muhtesim

» Fenerbahçe 5 - 0 Rizespor
şamil tayar ve chp Icon_minitimePaz Ekim 01, 2023 8:41 am tarafından Muhtesim

» Adana Demirspor beşiktaşı farklı yendi
şamil tayar ve chp Icon_minitimeCuma Eyl. 29, 2023 7:25 am tarafından Muhtesim

» Makber Hafız Burhan
şamil tayar ve chp Icon_minitimeSalı Eyl. 26, 2023 9:40 am tarafından Muhtesim

» Emir Sultan Kümbeti ve Camii /ahlat /Bitlis
şamil tayar ve chp Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:54 am tarafından Muhtesim

» Selçuklu Mezarlığı / ahlat / Bitlis
şamil tayar ve chp Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:48 am tarafından Muhtesim

» Eski Mardin
şamil tayar ve chp Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:41 am tarafından Muhtesim

» Esenlik Köyü (ABRİ) CAMİİ /MUŞ
şamil tayar ve chp Icon_minitimePtsi Eyl. 25, 2023 7:35 am tarafından Muhtesim

En iyi yollayıcılar
Muhtesim
şamil tayar ve chp Vote_lcapşamil tayar ve chp I_voting_barşamil tayar ve chp Vote_rcap 
berfin
şamil tayar ve chp Vote_lcapşamil tayar ve chp I_voting_barşamil tayar ve chp Vote_rcap 
karanfil
Necati
hzn
SusKun
Aslı
ela-gözlüm
buket_07
Şamil
Anahtar-kelime
2023 mutluluk kadın değilim bahar Dost muhtesim papatya 2022 zorunlu sevmek beden yalnızlık belkide SosyoLoji yorumsuz paint sevgi özgürlük neden şair sıcak hatırla odun elveda sarı
SAAT
NAMAZ ÖĞRENİYORUM
NAMAZ HABERLERİ
  SİTENE EKLE
SİTENE EKLE
Kur’an-i Kerim OgReN
www.baktube.tr.gg
sitene ekle
İstiklal Marşı
İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın.
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım,
Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,
Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

Mehmet Akif Ersoy

GüNüN SöZü
Ads

No ads available.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder

şamil tayar ve chp

YazarMesaj
    Necati
    NormaL ÜyE
    NormaL ÜyE
    Necati

Teşekkür Sayısı : 397

şamil tayar ve chp Empty
    MesajKonu: şamil tayar ve chp   şamil tayar ve chp Icon_minitimeCuma Şub. 06, 2009 4:18 am

CHP Genel Başkanı Deniz ******'ın 'çarşaf' ve 'tek parti' açılımı, hem ****** hem partisi açısından tarihsel bir dönüşümdür.

Bir kırılma noktasıdır.

Her ne kadar medya ve entelektüel kesim bu açılımları tartışsa da kamuoyundan hak ettiği ilgiyi görmedi. Kuşkusuz, ilgideki sınırlı durum, büyük ölçüde ******'ın siyasi sicilindeki bozukluktan kaynaklanmaktadır.

Bu lafları, ****** değil de solda başka bir lider söylese muhtemeldir ki yankısı daha fazla olurdu.

Her şeye rağmen, lafta da kalsa CHP'deki bu yeni söylemin desteklenmesi gerektiği yönündeki aydın görüşlerinin arttığını görüyoruz. Başyazarımız Mehmet Altan dahi heyecanlandı, 'İkinci Cumhuriyetçi ol, seçimi kazan' demeye başladı.

Gerçi, ******'ın 'çarşaf açılımı', ikinci cumhuriyetçilerin tezlerinden daha ileri noktada, onların bir kısmı üniversitelerdeki türban serbestisine ilişkin destek bildirisine imza atmamışlardı.

Bu vesileyle aynı paydada buluşmaları önemlidir.

******, 'Senin gibi liberal olacağına mutaassıp olsun mutaassıp' diye seslendiği düşünce kulübüyle nihayet aynı frekanstan iletişim kurmaya başladı.

Bu fikri birlikteliğin sandıkta oya tahvil olabilmesi için söylemin somut taahhütlerle donatılması zorunludur.

Aksi halde geçmişte olduğu gibi 'seçim öncesi ****** fantezisi' olarak kalır, toplumsal karşılığı olmaz. Ayrıca, CHP tabanındaki 'tek partici' statükocuları kaybetme riskini de göğüslemek zorunda kalır.

Açıkçası ben ******'ın bunu başaracağını sanmıyorum. Umudum, beni mahçup etmesi yönündedir. Türkiye'nin kazanmasını, kişisel yenilgime yeğlerim.

******'a sorular

Çok uzaklara gitmeden daha birkaç ay önce yaşadığımız örnekler üzerinden ******'a sorup cevaplarını almaya çalışalım.

-Biliyorsunuz geçen yıl Abdullah Gül Cumhurbaşkanı seçilerek Çankaya Köşkü'ne yerleşti. Eşi Hayrünnisa Hanım türbanlı. Çarşaf açılımı kapsamında türban yüzünden sürdürdüğünüz Çankaya protestosunu sona erdirmeyi düşünüyor musunuz?

-Üniversitelerdeki türban sorunu, toplumun kangrene dönüşmüş bir yarasıdır. Bu yaraya neşteri hedefleyen Anayasa değişikliğini Anayasa Mahkemesi'nden döndürdünüz, yeni bir düzenlemeye karşı çıkar mısınız?

-Önceki gün Anıtkabir'de Özürlüler Haftası nedeniyle gittikleri Anıtkabir'den geri çevrilen iki özürlünün türbanlı annelerine ****** vizesi alabilir misiniz?

-Kozan İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencisi Tevhide Kütük'ü hatırlıyor olmanız lazım. Öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinci olmuş, törende ödülünü almak üzere sahneye çıktığında kaymakam ve garnizon komutanının 'indirin' talimatıyla indirilmişti. Tevhide'ye müjdeniz olabilir mi?

-CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'in 'Genelkurmayın da akreditasyonuna karşıyım' açıklaması sizi de bağlıyor mu?

-Sadece eşleri türbanlı diye ordudan ihraç edilen subayların hukukunu korumak için ne yapmayı düşünüyorsunuz?

-Çarşaflı ve türbanlıların aktif siyasete katılmasını istiyor musunuz? Cevabınız evetse nasıl başaracaksınız? Mesela, Parti Meclisi'nde çarşaflı veya türbanlı biri olabilir mi?

-Partinize sinmiş tek parti döneminin ceberut politikalarından nasıl arınacaksınız? Bu kapsamda Sabih Kanadoğlu'nun boyunduruğundan kurtulabileceğinize inanıyor musunuz?

-Unutmadan, 'Ergenekon'un avukatıyım' dediniz. Kimi Ergenekon sanıklarının ilk aradığı isim yanı başınızdaki Şahin Mengü'dür. Kökleri İttihat ve Terakki'ye kadar uzanan Ergenekon'u savunmaya devam edecek misiniz?

-Kızıl Elma koalisyonu sevdasından tümüyle vazgeçtiğinizi, Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracak ve partiyi gerçek anlamda halkın yapacak politikaları yaşama geçirmek isteğinizi güçlü bir şekilde haykırabilir misiniz?

Soru çok. Devam edebiliriz. CHP lideri ******, tüm bu ve benzeri sorulara içtenlikle cevap verir ve seçim öncesi güçlü işaretlerle yola devam ederse, buradan ilan ediyorum, benim de oyum CHP'yedir.

Kendi nefsime, CHP'ye oy vermeyen namerttir.

Sakın yanlış anlaşılmasın; Benim ne eski ne yeni aile albümümde Ertuğrul Özkök'ünki gibi ne çarşaflı ne türbanlı var.

Yani, aile meselem değildir.

Türkiye için doğruları kim söylerse, bize düşen yanında olmaktır.

Haydi Deniz Bey, mahçup et bizi, başbakan yapalım sizi

şamil tayar ve chp
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Şamil Tayyar: Hükümet kelle verdi
    » Sinan Şamil Sam organ nakli bekliyor!